Ako sa zbaviť bolesti bez liekov?

Ako sa zbaviť bolesti bez liekov?

22.02.2016 16:38

Hodnotenie: 4.5/5 na základe 2 hodnotení

Každý z nás z času na čas zápasí s pretrvávajúcimi bolesťami hlavy, žalúdka, chrbta alebo svalov. Obyčajne siahate v týchto prípadoch po liekoch proti bolesti? Možno zbytočne - presvedčte sa, ako veľa prírodných metód zmierňuje bolesti bez použitia liekov.

Bolesť hlavy

Jedna z najčastejších bolestí, ktorá sa objavuje po namáhavom dni, neprespanej noci, hlučnej party, pri zmenách počasia atď. Predtým než siahnete po analgetikách, vyskúšajte prirodzené spôsoby tlmenia bolesti a zabezpečte, aby sa vyskytovali čo najzriedkavejšie. Čo odporúčame?

V boji proti bolesti hlavy je veľmi užitočný mätový esenciálny olej. Pomáha uvoľniť a zmierniť pretrvávajúce búšenie v hlave - niekoľko kvapiek esenciálneho oleja naneste na zápästie, zohrejte a rozotierajte rukami. Jeho vôňa účinne odstraňuje bolesť a pomôže vám uvoľniť sa. Podobné účinky majú aj bylinky - môžete vypiť výluh z harmančeka alebo mäty, a znížiť tým bolesti a načerpať energiu. Pre zmiernenie bolesti je neoceniteľná klasická masáž spánkov a čela. Pomáha tiež pitie kávy a nastrúhaný koreň zázvoru.

Ak vás často trápi bolesť hlavy, skúste počas niekoľkých dní sledovať vaše každodenné návyky - je možné, že sa vám podarí zistiť príčinu bolesti. Bolesť hlavy môže byť spôsobená príliš častým žuvaním žuvačky (v dôsledku neustálej, namáhavej práce svalov čeľuste), vynechaním raňajok, alebo aj fajčením cigariet.

Bolesti žalúdka

Zlé stravovacie návyky, ťažko stráviteľné jedlo, stres - bolestivé ochorenie tráviaceho systému sa občas týka nás všetkých. V prípade otravy jedlom alebo prejedenia najlepšie zaberajú bylinkové vývary. Majorán, harmanček a mäta pieporná účinne zmierňujú bolesť, podporujú trávenie ťažkých jedál a uvoľňujú svalové kŕče. Na odstránenie bolesti a pretrvávajúceho nadúvania sa oplatí vyskúšať rascu. Jednu lyžičku rasce jednoducho zalejte vriacou vodou a po chvíli vypite.

Len málo ľudí si uvedomuje, že na podráždený žalúdok skvele pomáhajú brusnice. Majú schopnosť ničiť škodlivé baktérie H. Pylori zodpovedné za tvorbu vredov alebo syndrómu dráždivého čreva. Pre ochranu vášho tráviaceho systému a ako prevencia proti bolestivým kŕčom, stačí vypiť každý deň pohár prírodného, nesladeného brusnicového džúsu.

Upokojujúce účinky pri pretrvávajúcich bolestiach žalúdka má aj ....studená voda. Ak máte bolesti, naplňte fľašu studenou vodou, a priložte si ju k bruchu. Ochladenie tráviaceho systému by malo zmierniť bolestivé príznaky.

Bolesť chrbta a šije

Tento druh bolesti sa často vyskytuje u ľudí so sedavým spôsobom života, ktorí svoju prácu vykonávajú dlhú dobu v jednej polohe. Niekedy sa však stáva, že už ráno sa prebudíte s bolesťou chrbta - v tom prípade príčinou je zvyčajne nepohodlný matrac. Ako sa zbaviť takej bolesti?

Na začiatok sa oplatí vyskúšať jednoduché cvičenie - krútiť a otáčať hlavu. Toto zdanlivo jednoduché cvičenie má za cieľ eliminovať napätie krku a pomôže efektívne zbaviť sa bolesti stuhnutých kostí. Môžete tiež požiadať niekoho, aby vám spravil relaxačnú masáž - stláčanie boľavých miest prináša rýchlu úľavu a navyše uvoľňuje. Aby sa predišlo bolesti šije a chrbtice, zabezpečte si pohodlné pracovné miesto - pamätajte, že obrazovka by mala byť v rovnakej výške ako vaše oči a vaše chodidlá by mali spočívať rovno na podlahe.

Všimnite si tiež, či nenosíte príliš ťažké tašky, a ak je to možné - striedajte ramená a ruky pri nosení nákupnej tašky, laptopu alebo batožiny.

Každý deň bez bolesti

U pokojujúco v prípade akejkoľvek bolesti pôsobí C vitamín a horčík, preto sa oplatí obohatiť svoj jedálniček o citrusové plody, horkú čokoládu, tekvicové semienka a mandle. Ak často trpíte bolesťami, pokúste sa poriadne vyspať (pamätajte, že budete potrebovať minimálne 7,5 hodín spánku), vyhnite sa alkoholu (rozširuje cievy a zvyšuje bolesť) a často relaxujte. Mnohé problémy majú svoj pôvod v mozgu, ktorý nadmerné napätie prejavuje práve vo forme pociťovanej bolesti. Niektorým ľuďom pomáha akupunktúra, iným joga - existuje veľa metód na zmiernenie a prevenciu proti bolesti - stojí za to mať to na pamäti, skôr než siahnete po ďalších analgetikách.

Pozrieť aj:

6 spôsobov, ako bojovať proti vysokému krvnému tlaku
6 spôsobov, ako bojovať proti vysokému ...
Magnézium ako strážca Vášho zdravia
Magnézium ako strážca Vášho zdravia
Ako rozpoznať a liečiť črevnú chrípku?
Ako rozpoznať a liečiť črevnú chrípku?

Pridať komentár:

Komentáre:

To by ste mali vedieť o svojom zdraví - sledujte najnovšie články