Všetko o testosteróne
Vysoká úroveň testosterónu je zárukou sily a mužskosti

Všetko o testosteróne

26.03.2016 10:39

Hodnotenie: 5.0/5 na základe 1 hodnotení

Sexuálny popud, sila a mužskosť - testosterón je pohonnou silou mužov, a preto je veľmi dôležité udržiavať jeho vysokú úroveň v každom veku. Zodpovedá za libido, fyzickú silu a sexuálny výkon - vytvára Vaše najmužskejšie vlastnosti. Prečítajte si, čo sa oplatí vedieť o najmužnejšom hormóne.

 Mužský pohlavný hormón patrí do skupiny androgénov vytváraných predovšetkým v semenníkoch – hrdina tohto textu – testosterón. Začína byť vytváraný už v období dospievania, kedy je zodpovedný predovšetkým za vývoj pohlavných orgánov. Neskôr spĺňa dôležitú funkciu v sexuálnom živote, pomáha pri stavbe svalového tkaniva a zodpovedá za najmužskejšie vlastnosti charakteru a vzhľadu. Úroveň testosterónu spolu s vekom klesá, ale existujú spôsoby na jeho účinné zvýšenie (v hraniciach fyzického zdravia a zdravého rozumu).

Testosterón v posteli

Tvarovanie pohlavných vlastností je jednou z najdôležitejších funkcií testosterónu. Zúčastňuje sa na procese tvorby spermií, preto práve on vo veľkej miere rozhoduje o mužskom sexuálnom výkone a plodnosti. Nedostatok testosterónu spôsobuje problémy s erekciou, znížené libido a poruchy spontánnych erekcií. Je možné povedať, že organizmus s nedostatkom testosterónu je oveľa... ženskejší. Nie je teda zvláštne, že sa už od stáročí muži snažia udržať úroveň testosterónu na veľmi vysokej úrovni. Čím viac mužského pohonného hormónu, tým uspokojujúcejší intímny život – dlhšia vytrvalosť, silnejšie erekcie a mocnejšie zážitky v posteli.

Testosterón v posilňovni

Vplyv testosterónu na rozvoj svalového tkaniva je biologicky dokázaný. Tento hormón sa vyskytuje pri syntéze bielkovín, zadržiava v organizme fosfor a draslík, má vplyv aj na hustotu kostí. Vysoká úroveň testosterónu umožňuje rýchlejšie vytvoriť svalovú hmotu, ba čo viac – dodáva mužovi silu a energiu potrebnú na aeróbny tréning. Na trhu sa objavuje mnoho doplnkov, ktorých úlohou je zvýšiť prirodzenú úroveň testosterónu – na takéto látky si však treba dávať pozor. Príliš náhle zvýšenie úrovne hormónu nad maximálne fyziologické možnosti môže byť pre zdravie nebezpečné. Nie bez dôvodu sa podávanie testosterónu športovcom považuje za nelegálny doping.

Testosterón v zrkadle

Mužnosť to nie sú iba príslušné vlastnosti charakteru pre samca – testosterón rozhoduje aj o typicky mužskom vzhľade. Vysoká úroveň tohto hormónu má vplyv na ochlpenie a výskyt brady. Nedostatok testosterónu môže spôsobovať o. i. objavovanie sa "mužských pŕs" alebo odkladaním tuku na bedrách a bruchu. Zníženie hustoty kostí môže viesť dokonca k osteoporóze a chrbtovým chorobám.

Aby ste prirodzene zvýšili úroveň testosterónu, oplatí sa zaviesť do svojej stravy omega-3 kyseliny a zinok. Pre tento účel siahajte po ryby, orechy, vajíčka a mliečne výrobky. Snažte sa poriadne vyspať, viesť aktívny spôsob života a vyhýbajte sa stresu – pokles testosterónu je neodvratný, ale je ho možné odsunúť v čase a účinne zjemniť jeho účinok, aby ste sa mohli cítiť mužsky čo najdlhšie!

Pozrieť aj:

Najčastejšie chyby v posteli - prečítajte si, čomu sa v spálni vyhýbať
Najčastejšie chyby v posteli - prečítajte ...
Ako udržať vášeň v dlhodobom vzťahu?
Ako udržať vášeň v dlhodobom vzťahu?
5 nápadov na fascinujúcu predohru
5 nápadov na fascinujúcu predohru

Pridať komentár:

Komentáre:

To by ste mali vedieť o svojom zdraví - sledujte najnovšie články