Ako udržať vášeň v dlhodobom vzťahu?
Páry s dlhou stážou sa vôbec nemusia v spálni nudiť

Ako udržať vášeň v dlhodobom vzťahu?

26.02.2016 16:57

Hodnotenie: 5.0/5 na základe 1 hodnotení

V počiatočnej fáze zaľúbenia sa o vášeň netreba takmer vôbec starať. Po rokoch s tým istým partnerom v tej istej posteli, sa teplota žiaľ znižuje. Ako získať späť radosť zo sexu v dlhoročnom vzťahu? Overte si spôsoby na udržanie horúcej atmosféry deň po dni.

Je pochopiteľné, že po niekoľkých rokoch vášeň vo vzťahu klesá. Sex sa často stáva predvídateľný, rutinný... a obyčajný. Oplatí sa, ak sa budete snažiť obnoviť vášeň a neustále udržiavať horúcu posteľnú atmosféry, aby fyzická láska nebola iba uspokojením telesných potrieb - je to predovšetkým budovanie intímneho vzťahu, ktorý nám dodáva krídla v každom veku, na každej etape vzťahu.

Zaľúbte sa do svojho tela

Fyzická atraktivita má veľký význam pre dobrý sexuálny život. A nejde tu iba o to, aby ste v posteli mali postavu modelky, ale aj o akceptáciu svojho tela a starostlivosť o vlastnú postavu. Váš milovaný nebude obracať pozornosť na valčeky na bruchu, ale s určitosťou si zapamätá dotyk Vašej hodvábne hladkej pokožky. Oplatí sa teda dbať o hydratáciu a starostlivosť tela.

To, že ste spolu už dlhšiu dobu, to neznamená, že obliekanie sa do rozťahaných teplákov je OK. Váš partner Vás určite chce aj naďalej vidieť v sexi oblečení, topánkach na vysokom opätku – aj v posteli. Starajte sa nielen o svoj, ale aj jeho fyzický vzhľad, pretože spôsob, akým sa vidíte denne vo veľkej miere rozhoduje o tom, či máte večer chuť na sex alebo nie.

Upokojujúci dotyk

Fyzická blízkosť by mala spájať zamilované osoby nielen v spálni. Oplatí sa vedieť, že príjemný dotyk v obyčajných, každodenných situáciách vie robiť zázraky. Dotýkaná osoba sa cíti milovaná, akceptovaná a sebavedomejšia. Všetko preto, lebo fyzická blízkosť má vplyv na vylučovanie serotonínu, hormónu zodpovedného sa pocit šťastia a dobrú náladu.

Nezabúdajte na citlivý bozk, keď sa ráno lúčite pred odchodom do práce. Pohlaďte svojho partnera po chrbte, keď stojíte v rade pri pokladni v supermarkete. Držte sa za ruky počas spoločnej prechádzky. Vďaka tomu zabránite tvoreniu sa bariéry, ktorá by večer sťažovala iniciáciu intímneho vzťahu. Objímajte sa čo najčastejšie a vzájomný dotyk v noci bude niečím najprirodzenejším na svete.

Podnecovanie ohňa

Po niekoľkých rokoch vo vzťahu nie je vášeň a túžba už taká intenzívna ako na začiatku vzťahu. Je to úplne normálne, ale nie vždy treba súhlasiť s poklesom teploty. Iba od Vás závisí, akým spôsobom sa budete na seba pozerať každé ráno a ako strávite spoločný večer. Aby ste podnietili pozitívne pocity u partnera, spomeňte si na zážitky s Vášho posledného vydareného sexu. Zamyslite sa nad tým, ako ste sa cítili na Vašom prvom rande a snažte sa obnoviť dávne túžby. Je to jednoduchšie, než si myslíte.

Sexi bielizeň, romantické sms správy, pikantné návrhy – stavte na detaily, vďaka ktorým budete neustále čerpať príjemnosť zo spoločných nocí. Nezabúdajte, že večernú atmosféru budujete počas celého dňa, preto sa oplatí už hneď ráno pozitívne sa naladiť. Vyberte sa občas aj na rande – stretnutie, na ktorom nebudete rozprávať o hypotékach, deťoch a nákupoch. Využite ten čas iba na podnecovanie a pestovanie Vašich citov.

Pozrieť aj:

5 nápadov na fascinujúcu predohru
5 nápadov na fascinujúcu predohru
Najčastejšie chyby v posteli - prečítajte si, čomu sa v spálni vyhýbať
Najčastejšie chyby v posteli - prečítajte ...
Všetko o testosteróne
Všetko o testosteróne

Pridať komentár:

Komentáre:

To by ste mali vedieť o svojom zdraví - sledujte najnovšie články