Všetko, čo potrebujete vedieť o kŕčových žilách

Všetko, čo potrebujete vedieť o kŕčových žilách

28.03.2016 10:17

Hodnotenie: 5.0/5 na základe 2 hodnotení

Neestetické zhrubnutie žíl spôsobené zlým krvným obehom je stále rozšírenejším javom u žien i mužov. Kŕčové žily sú, bohužiaľ, oveľa viac než len kozmetickou vadou - ak sa neliečia, môžu viesť k vážnym komplikáciám a dokonca aj k upchatiu ciev. Odkiaľ sa berú, koho najviac ohrozujú a ako ich liečiť? Pozrite sa, čo všetko by ste mali vedieť o kŕčových žilách.

Tiež to robíte? Patríte do rizikovej skupiny

Vznik kŕčových žíl je do značnej miery závislý od jednotlivca a genetickej predispozície každého jedinca. Avšak existujú faktory, ktoré výrazne zvyšujú riziko ich výskytu - napr. sedavý spôsob života. V dnešnej dobe mnoho ľudí pracuje na počítači alebo za stolom, a po práci ... si sadne pred televízor. Ak navyše máte vo zvyku kríženie nôh alebo prekladanie nohy cez nohu - bránite voľnému toku krvi v žilách. Rovnako nebezpečné pre žily je aj dlhodobé státie, preto riziko výskytu tohto ochorenia sa týka aj osôb stojacich za barovým pultom, hostesiek, kaderníkov alebo predavačiek.

K zhrubnutiu žíl prispieva aj príliš vysoká teplota, takže ak máte radi horúcu sprchu alebo kúpeľ, často sa opaľujete, môžete byť ohrození. Obehové problémy sa často vyskytujú u ľudí chodiacich do solárium a žien, ktoré každý deň chodia na podpätkoch.

Vysoké podpätky znižujú aktivitu lýtkového svalu a môžu byť príčinou skorého vzniknutia kŕčových žíl.

Prevencia je lepšia ako liečba

Aby ste zabránili vzniku neestetickému rozšíreniu žíl, odporúčame zaviesť viac fyzickej aktivity do vášho denného rozvrhu. Stačí hodina jazdy na bicykli, behanie alebo dokonca častejšie prechádzky. Treba tiež venovať osobitnú starostlivosť svojmu každodennému menu. Je dôležité, aby vo vašej strave bolo čo najviac produktov bohatých na vlákninu a antioxidanty - ovocie a zeleninu jedzte preto čo najčastejšie.

Rovnako účinnou prevenciou kŕčových žíl sú vitamíny C a P, ktoré utesňujú cievy a tkanivá. Najbohatším zdrojom týchto vitamínov sú čerešne, ríbezle, hrozno, paradajky a papriky. Začleňte ich do svojho jedálnička a vaše nohy sa vám odvďačia krásnym vzhľadom bez kŕčových žíl.

Jednoduché návyky, ktoré vás ochránia pred kŕčovými žilami

Vyvážená strava a zvýšená fyzická aktivita je nevyhnutná pre prevenciu kŕčových žíl, ale navyše mali by ste si osvojiť niekoľko jednoduchých návykov, ktoré vám pomôžu ochrániť žili pred neestetickým zhrubnutím. Po prvé, snažte si udržať normálnu hmotnosť - kilogramy navyše sú veľkou záťažou pre vaše nohy. Ak máte sedavú prácu za stolom, neprekladajte nohu cez nohu, ale kúpte si špeciálnu opierku nôh, vďaka ktorej vaše nohy budú ohnuté pod uhlom 90 stupňov.

Bez ohľadu na to, či vediete sedavý spôsob života alebo veľa stojíte - čo najčastejšie vykonávajte drobné cviky - postavte sa na špičky, krúžte nohou v členku, prechádzajte sa. Je dôležité, aby vaše nohy boli stále v pohybe. Prevencia kŕčových žíl je veľmi dôležitá, pretože keď sa objavia - zostanú vám len chirurgické metódy na ich odstránenie.

Pozrieť aj:

8 spôsobov využitia vazelíny v prospech krásy
8 spôsobov využitia vazelíny v prospech ...
6 zlozvykov, ktoré poškodzujú vaše vlasy
6 zlozvykov, ktoré poškodzujú vaše vlasy
Ako sa zbaviť strie?
Ako sa zbaviť strie?

Pridať komentár:

Komentáre:

To by ste mali vedieť o svojom zdraví - sledujte najnovšie články