Súkromné SPA vo Vašej kúpeľni
Domáce SPA je úžasným spôsobom na relax po ťažkom dni

Súkromné SPA vo Vašej kúpeľni

13.03.2016 09:44

Hodnotenie: /5 na základe 0 hodnotení

Pohodlná vaňa s hydromasážou, relaxujúci kúpeľ v jacuzzi – takýto luxus bol donedávna spájaný iba so salónmi biologickej obnovy a exkluzívnou zónou hotelových SPA. S úspechom môžete túto súkromnú zónu relaxu zariadiť vo vlastnom byte.

Hydroterapia – zdravie a relaxácia

Priaznivý vplyv vody na ľudský organizmus je známy už po stáročia. Hydroterapia je prirodzenou metódou na liečenie rôznych problémov, ktorá už v staroveku bola využívaná pri základných liečivých terapiách. Vodné biče a hydromasáže populárne v dnešných časoch sa využívajú v sanatóriách, nemocniciach a strediskách biologickej obnovy. Hydroterapia sa pričiňuje o redukciu celulitídy, urýchľuje metabolizmus, poskytuje úľavu unavenej chrbtici, uvoľňuje svaly a zlepšuje obeh krvi. Má taktiež veľmi priaznivý vplyv na psychiku – pomáha sa zrelaxovať, uvoľniť, odstraňuje napätie a zlepšuje koncentráciu.

S vývojom technológie si môžeme dovoliť modernejšie zariadenia, ktoré pomáhajú udržať zdravie, krásu a dobrú náladu. Ba čo viac - časť z nich je možné mať u seba doma.

Privátne jacuzzi

Vaňa s hydromasážou, sprcha s vodnými bičmi – atrakcie populárnych SPA stredísk je už možné veľmi jednoducho namontovať v súkromných kúpeľniach. Vaňa, ktorá môže spĺňať úlohu jacuzzi, sa rozmermi neodlišuje od štandardnej vane – môže byť polo okrúhla, pravouhlá, štvorcová. Rozdiel sa nachádza v špeciálnych dýzach, z ktorých vychádza vzduch alebo voda pod príslušným tlakom. Väčšina takto navrhnutých vaní má taktiež špeciálne oddelené miesto na sedenie, čo dobre pôsobí pre lepší oddych.

Kúpeľňu je možné taktiež vybaviť špeciálnou sprchovou kabínou s vodnými bičmi. Takáto forma masáže dokonale vplýva na únavu svalov, odstraňuje napätie a pomáha prekonať silnú bolesť chrbtice.

SPA pre každého

Hoci príjemnosť z vodnej terapie čerpajú predovšetkým ženy, výhody hydroterapie začínajú veľmi radi využívať aj ich partneri a deti. Vodná masáž má na ženy veľmi priaznivý vplyv na redukciu celulitídy a zlepšenie elasticity pokožky. Pravidelné využívanie hydroterapie okysličuje kožu, má pozitívny vplyv na obeh krvi a pomáha odstraňovať vrásky. Vodná masáž je veľmi odporúčaná ženám po tehotenstve, ktoré snívajú o získaní späť pružnej a hladkej pokožky.

Hydromasáž je pre mužov rovnako atraktívnou formou relaxu a oddychu po ťažkom dni. Vodná masáž účinne likviduje bolesti pretrénovaných svalov, redukuje napätie a umožňuje zregenerovať celé telo a myseľ. Domáce SPA je možné vybaviť tak ako sa Vám to páči – zapáliť vonné sviečky alebo namontovať romantické osvetlenie, zapnúť obľúbenú hudbu. Niet pochyb, že zóna SPA vo vlastnom dome je najlepším priestorom na intímny relax, vďaka ktorému sa môžete postarať o dokonalú fyzickú a psychickú formu každý deň.

Pozrieť aj:

6 zlozvykov, ktoré poškodzujú vaše vlasy
6 zlozvykov, ktoré poškodzujú vaše vlasy
Praslička - zdroj zdravia a krásy
Praslička - zdroj zdravia a krásy
Všetko, čo potrebujete vedieť o kŕčových žilách
Všetko, čo potrebujete vedieť o kŕčových ...

Pridať komentár:

Komentáre:

To by ste mali vedieť o svojom zdraví - sledujte najnovšie články