Praslička - zdroj zdravia a krásy

Praslička - zdroj zdravia a krásy

20.03.2016 10:02

Hodnotenie: /5 na základe 0 hodnotení

Je to jedna z najcennejších rastlín vyskytujúcich sa na Slovensku, prírodný liek na každodenné ochorenia. Praslička - podobne ako žihľava - je známa pre jej mnohé prospešné vlastnosti pre ľudské telo. Zoznámte sa s nimi a uvidíte, prečo by praslička mala byť súčasťou vašej každodennej stravy.

Nedocenená sila prasličky

Málokto vie, že rastlina, ktorá rastie divoko na slovenských poliach a lúkach môže vyliečiť zápal močového mechúra, urýchľuje hojenie rán, posilňuje nechty a vlasy. Praslička, ktorú mnohí považujú za burinu, v medicíne slúži ako prevencia a liečivo mnohých chorôb. Nie bez dôvodu stále viac a viac výrobcov liekov a výživových doplnkov prináša na trh produkty s prasličkou roľnou. Čo sa oplatí vedieť o priaznivých účinkoch tejto rastliny?

Krásne a silné vlasy

P raslička je cenným zdrojom kremíka, ktorý je ideálnou živinou pre nechty a vlasy. Ďalej je zodpovedný za pevnosť a pružnosť pokožky. Pravidelné pitie jednej šálky čaju z prasličky môže účinne oddialiť proces starnutia kože a vznik vrások. Mali by ho piť aj osoby, ktoré majú problém s rozštiepenými nechtami a oslabením vlasov. Kremík priaznivo vplýva na posilnenie vlasov, zlepšuje ich pružnosť a zabraňuje vypadávaniu vlasov.

Liečba zápalu močového mechúra a nadmerného potenia

Vzhľadom k diuretickým účinkom, praslička zohráva veľmi dôležitú úlohu v prevencii a liečbe infekcií močových ciest, ako je napr. cystitída a obličkové kamene. Vňať prasličky roľnej uvoľňuje kŕče, vďaka čomu zmierňuje bolesť pri tohto typu ochoreniach. A to všetko vďaka flavonoidom, ktoré pomáhajú zvýšiť objem moču a efektívne odstrániť nadbytočné baktérie. Časté močenie má za následok redukciu nadmerného potenia, pretože toxíny sú vyplavené spolu s močom a nemusia byť vylučované cez kožu.

Liek na popáleniny, menštruačné kŕče a vredy

Všestranné použitie prasličky je stále populárnejšie vo všetkých európskych krajinách. Mnohým ženám, ktoré trpia silným menštruačným krvácaním a sprievodnými bolesťami lekári odporúčajú výluh z prasličky. Vďaka jej vlastnostiam rýchlo prináša úľavu počas bolestivej menštruácie, keďže uvoľňuje kŕče a utesňuje krvné cievy.

Navyše výluh z prasličky má pozitívny vplyv na tráviaci systém, prispieva k regulácii metabolizmu a urýchľuje hojenie rán (vrátane popálenín)! Na bolesť hrdla, rany v ústnej jame alebo krvácanie ďasien priaznivci domácej liečby odporúčajú kloktadlá z prasličky pre urýchlenie regenerácie tkanív. Hotový zázrak, čo poviete!

Pozrieť aj:

Ako sa zbaviť zápalu ústneho kútika
Ako sa zbaviť zápalu ústneho kútika
Súkromné SPA vo Vašej kúpeľni
Súkromné SPA vo Vašej kúpeľni
Ako sa zbaviť strie?
Ako sa zbaviť strie?

Pridať komentár:

Komentáre:

To by ste mali vedieť o svojom zdraví - sledujte najnovšie články