Ako sa zbaviť strie?
Domácimi spôsobmi môžete účinne znížiť viditeľnosť strie

Ako sa zbaviť strie?

23.02.2016 16:50

Hodnotenie: 5.0/5 na základe 1 hodnotení

Ak sa už strie objaví, nedá sa odstrániť bez chirurgického zákroku. Je však možné používať domáce metódy, vďaka ktorým budú neestetické zmeny oveľa menej viditeľné. Oboznámte sa s najúčinnejšími spôsobmi boja so strie.

Ako vzniká strie?

Za vznik strie sú zodpovedné poškodenia kože - práve ona rozhoduje o pružnosti a elasticite tela. Neestetické červené čiary sa po určitom čase stávajú biele – najčastejšie sa vyskytujú na stehnách, prsiach a bruchu, ale môžu sa objaviť prakticky na každom kúsku tela. Existuje niekoľko hlavných príčin vzniku strie, o. i.:

- Náhle schudnutie alebo pribratie

- Nadprodukcia hormónu kôry nadobličiek (napr. v tehotenstve)

- Nevhodné lieky, ktoré zvyšujú množstvo hormónov v organizme

- Príliš rýchly rast

Ak sa strie objaví, už sa nedá odstrániť. Je ho možné odstrániť iba počas chirurgického zákroku, preto je lepšie predchádzať jeho výskytu ako ho liečiť. Domácimi metódami sa dá iba zmenšiť viditeľnosť strie, až sa stanú takmer neviditeľné.

Čo jesť, aby sa zbaviť strie?

Vhodná diéta je veľmi dôležitá nielen pri predchádzaní strie, ale aj počas boja s tými, ktoré sa už objavili. Aby ste zmenili viditeľnosť neestetických zmien, oplatí sa zapojiť do svojej diéty produkty bohaté na vitamín K. Nájdete ich v paradajkách, pečeni, mliečnych výrobkoch, šalátoch alebo špenáte.

Za pružnosť kože zodpovedá taktiež zinok. Aby ste ho mohli dostať do organizmu, čo najčastejšie siahajte po orechy, tekvicové semienka, klíčky a morské plody. Je dôležitá aj dobrá hydratácia organizmu – kvôli tomuto účelu sa snažte vypiť minimálne 8 pohárov minerálnej vody každý deň.

Domáce spôsoby na strie

Cieľom liečenia strie doma je predovšetkým ich maximálne zjasnenie ako aj vyhladzovanie pokožky. Vhodne skomponované peelingy a krémy sa nie sú schopné vstrebať do najhlbších vrstiev kože a tým spôsobom aktívne hydratovať a vyživovať poškodené partie. Na zjasnenie strie sa dokonale hodí levanduľový olej – nanášajte ho priamo na zmenené miesta. Levanduľový olej môžete nahradiť olejom z avokáda, jojóby alebo mandlí.

Môžete taktiež samostatne pripraviť aloesový krém, vďaka ktorému bude strie takmer neviditeľné. Na tento účel vymiešajte polovicu pohára olivového oleja, polovicu pohára aloesového gélu, oleja s vitamínom E a olej s vitamínom A. Takto pripravený krém uschovávajte v chladničke a nanášajte ho na strie denne pred spánkom.

Aby ste zminimalizovali viditeľnosť strie, krémujte kožu kakaovým maslom, maslom shea a vazelínou. Snažte sa taktiež čo najčastejšie vykonávať fyzické cviky, ktoré zlepšujú elasticitu kože a posilňujú svaly. Vďaka všetkým týmto metódam sa môže onedlho ukázať, že chirurgické odstraňovanie strie nebude potrebné.

Pozrieť aj:

Súkromné SPA vo Vašej kúpeľni
Súkromné SPA vo Vašej kúpeľni
Praslička - zdroj zdravia a krásy
Praslička - zdroj zdravia a krásy
Ako sa zbaviť zápalu ústneho kútika
Ako sa zbaviť zápalu ústneho kútika

Pridať komentár:

Komentáre:

To by ste mali vedieť o svojom zdraví - sledujte najnovšie články