Ako sa starať o suchú pokožku?
Vysušená pokožka je napätá a často podráždená

Ako sa starať o suchú pokožku?

19.02.2016 16:34

Hodnotenie: /5 na základe 0 hodnotení

Suchá pokožka si vyžaduje oveľa viac pozornosti - jej starostlivosť by mala byť založená predovšetkým na intenzívnej hydratácii. Ak máte vysušenú pokožku, zistite ako sa o ňu vhodne starať, aby bola žiarivá a hladká.

Prečo je koža suchá?

Suchá pokožka na tvári je efektom príliš malého množstva vytváraného kožného mazu. Práve preto sa koža napína, je stiahnutá a často podráždená. Ak sa v pokožke nevyskytujú lipidy potrebné na dodržiavanie správnej hydratácie pokožky, ochranná vrstva kože je tenká a slabá. Ak dôjde k najmenšiemu pretrhnutiu jemnej ochrannej bariéry, koža okamžite stráca vlhkosť.

Na šťastie suchá pokožka je zriedkavo vrodená - za jej vznik je vo väčšine zodpovedné škodlivé pôsobenie UV lúčov alebo príliš studený alebo horúci vzduch. Častou príčinou vysušenia pokožky je aj nesprávna starostlivosť a prijímanie liekov majúcich vplyv na rovnováhu vody v organizme.

Najčastejšie chyby v starostlivosti o suchú pokožku

Suchosť pokožky môže byť zosilnená nesprávnymi zákrokmi. Ak nie sú známe špecifické potreby suchej pokožky, jej majiteľky často používajú napr. peelingy odstraňujúce vrstvy pleti, ktoré sú pre tento druh pokožky rozhodne príliš silné. Podobnou častou chybou, ktorá podporuje dodatočné vysušovanie pokožky, je umývanie tváre mydlom. Je to prípravok, ktorý z kože odstraňuje nielen znečistenia, ale aj prirodzený kožný maz predstavujúci ochrannú bariéru pokožky. Pre suchú kožu je taktiež škodlivé utieranie uterákom po umytí. Namiesto toho, aby ste mechanicky poškodzovali tenkú ochrannú vrstvu suchej kože, je lepšie prikladať uterák jemne bod po bode, aby vstrebal vodu.

Prvé pravidlo: čím menej, tým lepšie

Suchá pokožka výnimočne zle znáša časté očisťovanie alebo peeling. Na správnu starostlivosť jej v podstate stačí iba micerálna voda a hydratačný krém – najlepšie s veľkým obsahom močoviny. Nepoužívajte dodatočné kozmetické matujúce a čistiace prípravky.

Pravidlo "čím menej, tým lepšie" sa v prípade suchej pokožky týka aj mejkapu. Príliš veľké množstvo podkladu už po niekoľkých hodinách zvýrazní akékoľvek nedokonalosti kože a suchú kožu (predovšetkým na nose a čele). Ako denný krém sa odporúča vybrať jemný krém BB, a ak nemôžete nepoužívať fluid – naneste ho iba trochu a pamätajte: čím tenšia vrstva, tým prirodzenejší bude záverečný výsledok. Nenanášajte dodatočné vrstvy mejkapu - základ pod poklad alebo púder.

Pozrieť aj:

Ako sa zbaviť zápalu ústneho kútika
Ako sa zbaviť zápalu ústneho kútika
8 spôsobov využitia vazelíny v prospech krásy
8 spôsobov využitia vazelíny v prospech ...
Súkromné SPA vo Vašej kúpeľni
Súkromné SPA vo Vašej kúpeľni

Pridať komentár:

Komentáre:

To by ste mali vedieť o svojom zdraví - sledujte najnovšie články