8 spôsobov využitia vazelíny v prospech krásy

8 spôsobov využitia vazelíny v prospech krásy

08.02.2016 15:04

Hodnotenie: /5 na základe 0 hodnotení

Biela vazelína sa dlhé roky používa v kozmetike ako úžasný skrášľovací prostriedok. Jej účinky môžete využiť mnohými spôsobmi: na hydratáciu pokožky, na eliminovanie podráždenia a pre zdôraznenie krásy. Pozrite sa, prečo by vazelína nemala chýbať v žiadnej domácnosti a ako všestranne ju môžete použiť.

1. Odstránenie umelých mihalníc

Často sa stáva, že pri aplikácii umelých mihalníc použijeme príliš veľa lepidla - následné odlepenie je potom veľmi ťažké. V tejto situácii je vazelína ideálnym riešením. Stačí, ak si ňou potriete mihalnicu a počkáte niekoľko minút. Následne uchopte umelú mihalnicu za hrot pri vonkajšom kútiku oka, a odstráňte ju. Týmto spôsobom jej odstránenie by malo byť bezproblémové.

2. Na vysušené päty

Každý z nás má občas problém s vysušenými, popraskanými pätami. Pokožka na tomto mieste je výnimočne tvrdá a ťažko sa ošetruje. Pre hladké a mäkké päty, stačí potrieť chodidlá na noc vazelínou a obliecť si na ne (bavlnené) ponožky. Po prebudení budú vaše päty opäť mäkké, hydratované a hladké.

3. Prírodný peeling

Mierne hustá konzistencia a hydratačné vlastnosti robia z vazelíny ideálny základ pre domácu kozmetiku. Oplatí sa ju využiť na prípravu prírodného peelingu - stačí k nej pridať cukor alebo mleté kávové zrná a niekoľko minút masírovať ňou pokožku. Po takejto procedúre bude telo hladké, mäkké a jemné.

4. Odličovač

Odstránenie vodeodolnej riasenky alebo očnej linky môže byť niekedy veľmi ťažké, najmä ak nemáte k dispozícii špeciálne odličovacie mlieko. Pri odstránení týchto odolných líčidiel vám takisto môže pomôcť vazelína. Na vatový tampón naneste trochu vazelíny a potierajte ňou chvíľu oči. Vodeodolné kozmetické prípravky o chvíľu zmiznú bez stopy.

5. Parfum vydrží dlhšie

Poznáte ten pocit, keď váš obľúbený parfum po niekoľkých hodinách vyprchá a už ho necítiť? Každá z nás by chcela, aby vôňu bolo cítiť počas celého dňa. Existuje jednoduchý, prírodný spôsob, ktorý vám s tým pomôže. Natrite vazelínu na zápästie, šiju a za uši, následne na tieto miesta naneste parfum. Vôňa vydrží podstatne dlhšie, a bude vás sprevádzať po celý deň.

6. Rovnomerné opálenie

Ak sa opaľujete v solárium alebo používate samoopaľovacie prípravky, určite máte skúsenosti s tmavšou farbou pleti na kolenách, laktiach a kotníkoch. Aby ste sa vyhli nerovnomernému opáleniu, pred návštevou solária potrite "problematické" miesta vazelínou. Vďaka tomu sa celé vaše telo opáli rovnomerne, a po tmavších škvrnách neostanú žiadne stopy

7. Krásne dlane

Máte problém s neestetickou kožou okolo nechtov, spôsobujú vám problémy zádery? Pred spaním natrite dlane vazelínou, a ráno budete mať pokožku mäkkú a hydratovanú. Používajte vazelínu aj pri manikúre - pred lakovaním natrite vazelínou kožu okolo nechtov. Ak sa Vám podarí lakom zafarbiť pokožku, ľahko ju umyjete.

8. Krásne mihalnice

Časté používanie špirály, nesprávne odlíčenie, každodenné používanie maskary spôsobujú, že mihalnice slabnú a dokonca môžu začať aj vypadávať. Pre regeneráciu odporúčame tesne pred spaním natrieť mihalnice vazelínou. Vďaka tomu vaše mihalnice budú silnejšie a žiarivejšie, a po aplikovaní maskary získajú veľmi intenzívny odtieň.

Pozrieť aj:

Ako sa starať o suchú pokožku?
Ako sa starať o suchú pokožku?
Všetko, čo potrebujete vedieť o kŕčových žilách
Všetko, čo potrebujete vedieť o kŕčových ...
Praslička - zdroj zdravia a krásy
Praslička - zdroj zdravia a krásy

Pridať komentár:

Komentáre:

To by ste mali vedieť o svojom zdraví - sledujte najnovšie články