6 zlozvykov, ktoré poškodzujú vaše vlasy

6 zlozvykov, ktoré poškodzujú vaše vlasy

30.03.2016 14:45

Hodnotenie: 1.0/5 na základe 1 hodnotení

Máte tenké, slabé a lámavé vlasy? Znamená to, že sa o ne nesprávne staráte - dôsledkom zlého zaobchádzania je pomalý rast a nadmerné vypadávanie vlasov. Uistite sa, či sa nedopúšťate 10 najväčších hriechov, ktoré významne poškodzujú vaše vlasy. Ak sa zbavíte zlých návykov, už onedlho sa budete môcť tešiť zo silných a hustých vlasov.

Ak sa vám zdá, že vaše vlasy sú lámavé a nadmerne vypadávajú, mali by ste sa zamyslieť nad zmenou každodenných návykov a starostlivosti o ne – je potrebné si uvedomiť, čo prispieva k oslabeniu vlasov, a naopak, čo podporuje ich regeneráciu. Tu je 6 najčastejších chýb, ktoré spôsobujú, že vlasy sú tenké a lámavé.

1. Umývanie príliš horúcou vodou

Horúca voda otvára štruktúru vlasov, dôsledkom čoho sa vlasy vysúšajú a poškodzujú. Okrem toho - horúca sprcha stimuluje činnosť mazových žliaz, čo prispieva k poškodeniu korienkov a vypadávaniu vlasov. Pre zlepšenie stavu vlasov ich oplachujte studenou vodou, zabránite tým dehydratácii vlasovej štruktúry.

2. Nesprávne sušenie

Po umytí vytierate vlasy uterákom? To je veľká chyba. Mokré vlasy sú oveľa náchylnejšie na poškodenie ako suché - ak si ich intenzívne utierate uterákom, spôsobujete ich rozštiepenie, lámanie a poškodenie. Najlepším riešením je nechať vlasy prirodzenie vyschnúť, a keď nemáte takú možnosť - zabaľte ich do jemného papierového uteráka.

3. Tvarovanie účesu horúcimi tepelnými zariadeniami

Nikomu netreba vysvetľovať, že časté používanie žehličky, fénu alebo kulmy má extrémne negatívny vplyv na stav vlasov. Priame pôsobenie horúcej teploty vysušuje vlasy, v dôsledku čoho sa stávajú lámavé, slabé a bez lesku. Pokúste sa minimalizovať používanie kulmy a žehličky na vlasy, a ak sa neviete vyhnúť sušeniu vlasov - použite k tomu studený vzduch.

4. Príliš pevné účesy

Ak stále nosíte tesný cop, vlasové folikuly sú vystavené nadmernému napätiu, ktoré ich oslabuje. Noste rozpustené vlasy čo najčastejšie - hlavne v noci ich nemajte zviazané.

5. Nesprávne stylingové a kozmetické produkty

Každý kozmetický výrobok, ktorý ste aplikovali na vlasy, by mal byť vybraný vedome. Vybrať si šampón alebo kondicionér na základe pekného balenia alebo vône, je tá najväčšia chyba, akú môžete urobiť. Pri nákupe stylingových a ošetrujúcich produktov sa dôkladne oboznámte s ich zložením - vyhnite sa najmä alkoholu, ktorý vlasy vysušuje ako aj silným čistiacim zložkám. Nepoužívajte ani super silné laky a tužidlá, keďže záruka mimoriadnej fixácie je vždy spojená s vysokým obsahom alkoholu a substancii oblepujúcich vlasy, ktoré rozhodne neslúžia vašim vlasom.

6. Príliš časté vystavovanie UV žiareniu

UV žiarenie škodí nielen pokožke, ale aj vlasom - dlhodobé vystavovanie vlasov priamemu slnku vedie k oslabeniu a vysušeniu ich jemnej štruktúry. Ak je to možné - vyhnite sa soláriu, a počas opaľovania na pláži si nezabudnite dať klobúk. Nezabúdajte si chrániť vlasy pred priamym pôsobením slnečných lúčov šatkou, klobúkom alebo iným spôsobom vždy, keď ste celý deň na slnku, a po návrate domov doprajte svojim vlasom intenzívny hydratačný zábal.

Pozrieť aj:

Ako sa zbaviť zápalu ústneho kútika
Ako sa zbaviť zápalu ústneho kútika
Všetko, čo potrebujete vedieť o kŕčových žilách
Všetko, čo potrebujete vedieť o kŕčových ...
Ako sa zbaviť strie?
Ako sa zbaviť strie?

Pridať komentár:

Komentáre:

To by ste mali vedieť o svojom zdraví - sledujte najnovšie články