Zlepšite si kondíciu bez namáhavých tréningov

Zlepšite si kondíciu bez namáhavých tréningov

12.03.2016 09:42

Hodnotenie: /5 na základe 0 hodnotení

Chcete sa dostať do formy, ale nemáte ani čas ani náladu potiť sa v posilňovni? Nie každý človek je typ zanieteného športovca - našťastie existujú spôsoby, ktoré zlepšia vašu kondíciu bez nadmernej námahy. Kľúčom k úspechu je pravidelný a vopred naplánovaný pohyb.

Aj keď žijeme v hektickej dobe, a stále sa niekam ponáhľame, pohybujeme sa len veľmi málo. Sedavý typ práce, stres utláčaný nekvalitným jedlom, chýbajúci čas na tréningy a stále zvyšujúci sa počet ľudí patriacich ku "generácii lenivých". Niet divu, že na zlú fyzickú kondíciu sa sťažuje už každý tretí Slovák. Našťastie existujú spôsoby, ako zvýšiť telesnú aktivitu s malým úsilím, vďaka čomu rýchlo a jednoducho môžete zlepšiť svoje zdravie a kondíciu. Ako na to?

Začnite od maličkostí...

Ak nie ste milovníkom športu, nebudeme vás nahovárať na každodenné behanie alebo namáhavé cvičenia v posilňovni. K výraznému zlepšeniu kondície stačí zmena drobných návykov, ktoré sa na nás nalepili v tomto modernom, pohodlnom svete. Ako často používate výťah namiesto toho, aby ste vyšli po schodoch na 3. alebo 4. poschodie? Vyhnite sa používaniu výťahu úplne a sledujte, ako sa každým dňom vaša dýchavičnosť zmenšuje. Prejsť niekoľko stoviek schodov denne je skvelý tréning na začiatok. Použite vlastné nohy vždy, keď je to možné: na ceste do práce, na nákupy, na schôdzku s priateľom.

...a posuňte sa o krok ďalej

Po 10 - 12 dňoch zvýšenej aktivity v rámci každodenných činností, je čas na ďalší krok. Najjednoduchšou formou aktivity je prechádzka - normálna chôdza, ktorá bude trvať najmenej pol hodiny. Môžete postupne zvyšovať tempo a dĺžku chôdze. Pre väčšinu ľudí táto forma fyzickej aktivity je postačujúca na udržanie tela v dobrej kondícii. Avšak, ak by ste chceli popri tom aj schudnúť, k intenzívnym dlhým prechádzkam môžete pridať aj bicyklovanie alebo jednoduché aeróbne cvičenia.

Aeróbne cvičenie - pre koho a s akým efektom?

Aeróbnym cvičením sa myslí nie príliš intenzívny, ale dlhodobý tréning, ktorý poskytuje svalom energiu vďaka dostatočnému množstvu kyslíku. Môžete si samostatne určiť intenzitu cvičenia v závislosti na aktuálnych možnostiach a preferenciách. Výsledkom je, že cvičíte bez nadmernej únavy, napriek tomu dĺžka trvania a pravidelnosť cvičenia majú za následok spálenie kalórii, a postupné zlepšovanie fyzickej kondície. Pamätajte, že telo na začiatku tréningu využije najľahšie dostupnú energiu, preto spaľovanie tukov sa začína už po 20 minútach cvičenia. Práve z toho dôvodu sa odporúča nie príliš intenzívny, ale dlhotrvajúci tréning (cca. 30 - 40 min.) Nezabudnite, že pri aeróbnych cvičeniach je najdôležitejšia pravidelnosť.

Pozrieť aj:

Ako si vybrať ideálny bicykel?
Ako si vybrať ideálny bicykel?
Hýb sa! Vyberáme najlepší šport na zimu
Hýb sa! Vyberáme najlepší šport na zimu
Cviky na ploché brucho
Cviky na ploché brucho

Pridať komentár:

Komentáre:

To by ste mali vedieť o svojom zdraví - sledujte najnovšie články