Zlepšite si kondíciu bez namáhavých tréningov

Zlepšite si kondíciu bez namáhavých tréningov

12.03.2016 09:42

Hodnotenie: /5 na základe 0 hodnotení

Chcete sa dostať do formy, ale nemáte ani čas ani náladu potiť sa v posilňovni? Nie každý človek je typ zanieteného športovca - našťastie existujú spôsoby, ktoré zlepšia vašu kondíciu bez nadmernej námahy. Kľúčom k úspechu je pravidelný a vopred naplánovaný pohyb.

Aj keď žijeme v hektickej dobe, a stále sa niekam ponáhľame, pohybujeme sa len veľmi málo. Sedavý typ práce, stres utláčaný nekvalitným jedlom, chýbajúci čas na tréningy a stále zvyšujúci sa počet ľudí patriacich ku "generácii lenivých". Niet divu, že na zlú fyzickú kondíciu sa sťažuje už každý tretí Slovák. Našťastie existujú spôsoby, ako zvýšiť telesnú aktivitu s malým úsilím, vďaka čomu rýchlo a jednoducho môžete zlepšiť svoje zdravie a kondíciu. Ako na to?

Začnite od maličkostí...

Ak nie ste milovníkom športu, nebudeme vás nahovárať na každodenné behanie alebo namáhavé cvičenia v posilňovni. K výraznému zlepšeniu kondície stačí zmena drobných návykov, ktoré sa na nás nalepili v tomto modernom, pohodlnom svete. Ako často používate výťah namiesto toho, aby ste vyšli po schodoch na 3. alebo 4. poschodie? Vyhnite sa používaniu výťahu úplne a sledujte, ako sa každým dňom vaša dýchavičnosť zmenšuje. Prejsť niekoľko stoviek schodov denne je skvelý tréning na začiatok. Použite vlastné nohy vždy, keď je to možné: na ceste do práce, na nákupy, na schôdzku s priateľom.

...a posuňte sa o krok ďalej

Po 10 - 12 dňoch zvýšenej aktivity v rámci každodenných činností, je čas na ďalší krok. Najjednoduchšou formou aktivity je prechádzka - normálna chôdza, ktorá bude trvať najmenej pol hodiny. Môžete postupne zvyšovať tempo a dĺžku chôdze. Pre väčšinu ľudí táto forma fyzickej aktivity je postačujúca na udržanie tela v dobrej kondícii. Avšak, ak by ste chceli popri tom aj schudnúť, k intenzívnym dlhým prechádzkam môžete pridať aj bicyklovanie alebo jednoduché aeróbne cvičenia.

Aeróbne cvičenie - pre koho a s akým efektom?

Aeróbnym cvičením sa myslí nie príliš intenzívny, ale dlhodobý tréning, ktorý poskytuje svalom energiu vďaka dostatočnému množstvu kyslíku. Môžete si samostatne určiť intenzitu cvičenia v závislosti na aktuálnych možnostiach a preferenciách. Výsledkom je, že cvičíte bez nadmernej únavy, napriek tomu dĺžka trvania a pravidelnosť cvičenia majú za následok spálenie kalórii, a postupné zlepšovanie fyzickej kondície. Pamätajte, že telo na začiatku tréningu využije najľahšie dostupnú energiu, preto spaľovanie tukov sa začína už po 20 minútach cvičenia. Práve z toho dôvodu sa odporúča nie príliš intenzívny, ale dlhotrvajúci tréning (cca. 30 - 40 min.) Nezabudnite, že pri aeróbnych cvičeniach je najdôležitejšia pravidelnosť.

Pozrieť aj:

Cviky na ploché brucho
Cviky na ploché brucho
Ako udržať normálnu hladinu elektrolytov v tele?
Ako udržať normálnu hladinu elektrolytov ...
Ako si vybrať ideálny bicykel?
Ako si vybrať ideálny bicykel?

Pridať komentár:

Komentáre:

To by ste mali vedieť o svojom zdraví - sledujte najnovšie články