Hýb sa! Vyberáme najlepší šport na zimu
Zasnežené úbočia sú vhodné pre všetkých milovníkov zimných športov

Hýb sa! Vyberáme najlepší šport na zimu

17.03.2016 09:58

Hodnotenie: /5 na základe 0 hodnotení

Koniec leta nemusí okamžite znamenať koniec starostlivosti o svoje zdravie a dobrú postavu. Je možné oprášiť lyže a snowboard, a kolieskové korčule vymeniť za korčule. Vaše telo sa Vám odvďačí zaujímavým vzhľadom a dobrou náladou. Prečítajte si naše rady a vyberte pre seba obľúbený šport na nadchádzajúce chladné dni.

 Fyzická aktivita väčšiny spoločnosti sa v zime obmedzuje na cestu z domu do práce a naspäť. Nepotrebne! Oplatí sa využiť zimnú auru, zorganizovať aktívne výlety do hôr a športovať aj v zime, dokonca aj keď to bude obmedzené výlučne na cvičenie v posilňovni. Bez ohľadu na to akú formu aktivity si vyberiete, zvíťazíte nad jesennou melanchóliou, zlepšíte kondíciu, rozohrejete sa a zlepšíte si náladu. Takže... do toho!

Pre lenivých

Chýba Vám v zime energia a nemáte chuť na fyzickú námahu! Začnite od prechádzok. Je to najjednoduchší spôsob, aby ste rozhýbali kosti a nadýchali čerstvého vzduchu a nevyžaduje si takmer žiadnu námahu. Namiesto cestovania autobusom do práce, prejdite jednu zastávku na pešo. Na prechádzke so psom mu venujte viac ako 10 minút. Neskôr môžete začať s džogingom. Začnite od postupného zvyšovania aktivity. Takáto forma aktivity je príjemnosťou samou o sebe. Nehľadajte žiadne výhovorky hovoriac o nízkej teplote – dobrý postoj a teplé oblečenie je polovicou úspechu a pohyb Vám určite nedovolí zmrznúť.

Pre odolných

Sú prechádzky pre Vás príliš málo, ale neradi sa unavujete? Nikto Vám nekáže, aby ste odrazu chodili po horách. Stačí, že skočíte na bicykel alebo si nasadíte korčule. Urobte si cyklistický výlet a do vaku schovajte rozohrievajúci čaj v termoske. Strávite čas na čerstvom vzduchu a zároveň spálite niekoľko kalórií. Hodina bicyklovania umožňuje stratiť dokonca do 500 kcal, v závislosti od tempa a trasy akú si vyberiete. Hodina korčuľovania predstavuje stratu dokonca 350 kcal. Pre 'priemerných' športovcov budú dobré aj akékoľvek skupinové hry, ktoré je možné hrať v miestnostiach a halách. Volejbal, basketbal a možno aj hokej na ľade?

Pre ambicióznych

Ak ste celé leto čakali na to, aby ste konečne mohli obuť lyže, určite sa vo Vás teraz ozývajú obrovské zásoby energie. Prechádzka ani bicykel ich radšej nevyčerpá, preto skúste niečo viac. Lezenie, lyžovanie a možno že tento krát snowboard? Zimné svahy, malebné územia, ťažké trasy, adrenalín a dobrodružstvo – to, čo skutoční športovci majú najradšej. Ak sa chcete poriadne unaviť, ale sneh nie je Vaším spojencom, počas celého roka môžete plávať v krytom bazéne. Je to záruka straty dokonca 550 kcal na hodinu! Je toľko možností na pohyb v zime. Je toľko spôsobov, aby ste pohybovú aktivitu prispôsobili k svojim záľubám a kondícii. Dúfame, že si vyberiete niečo pre seba a aktívne strávite prichádzajúce mesiace. Jedno je isté – počas jesenno-zimných dní sa neoplatí sedieť doma!

Pozrieť aj:

Zlepšite si kondíciu bez namáhavých tréningov
Zlepšite si kondíciu bez namáhavých ...
Cviky na ploché brucho
Cviky na ploché brucho
Ako udržať normálnu hladinu elektrolytov v tele?
Ako udržať normálnu hladinu elektrolytov ...

Pridať komentár:

Komentáre:

To by ste mali vedieť o svojom zdraví - sledujte najnovšie články