Cviky na ploché brucho
Pravidelné cviky Vám zabezpečia ideálne ploché brucho bez pneumatiky

Cviky na ploché brucho

11.02.2016 16:17

Hodnotenie: /5 na základe 0 hodnotení

Tučná pneumatika na bruchu nepridáva žiadnej z nás krásu ani sebaistotu. Sny o plochom bruchu bez pneumatiky je možné splniť v priebehu niekoľkých dní, pod podmienkou, že cviky budete vykonávať poriadne. Prečítajte si 4 spoľahlivé cviky, ktoré spália nepotrebný tuk z pásu.

Brucho je špecifickou časťou tela, z ktorej sa tuk spaľuje výnimočne pomaly a vyžaduje si oveľa viac námahy a práce. Ak však vedome naplánujete tréning, máte šancu sa naozaj zbaviť nepotrebnej pneumatiky. Prvé výsledky cvikov by ste mali spozorovať už po 2 týždňoch, je však samozrejmé, že v takomto krátkom čase sa nedá získať efekt "dosky". Ak očakávate "tehličky" budete sa musieť tréningu venovať trochu dlhšie.

Na začiatku sa oplatí vedieť, že vykonávanie niekoľkých desiatok sed-ľahov denne nie je najlepšou cestou k plochému bruchu. Predovšetkým na začiatku. Existujú oveľa účinnejšie cviky, ktoré Vám pomôžu rýchlejšie spáliť tuk z citlivých brušných svalov. Realizujúc nižšie uvedený harmonogram cvikov je v prvom rade potrebné posilniť brušné svaly a spevniť kožu. V tejto etape dochádza aj k intenzívnemu spaľovaniu tuku (preto začínate cítiť bolestivú svalovku, ale je to iba dobré!).

Pred každým z nižšie uvedených cvičení by ste sa mali rozcvičiť. Minimálne 10 minút, aby ste pripravili svoje svaly na námahu. Nezabúdajte, že najdôležitejšia je systematickosť. Pripravte podložku alebo uterák, fľašu vody a ... do toho!

1. Zvislé nožnice

Položte sa na chrbte. Ruky by mali voľne spočívať pozdĺž tela. Pomaly zdvihnite plecia od podlahy a nohami vykonávajte dynamické pohyby zvislých nožníc. Dávajte pozor na to, aby najvyšším bodom, ku ktorému dvíhate nohu, bol uhol 45 stupňov vytvorený s podlahou. Najnižší bod by mal predstavovať približne 4 cm nad zemou. Najlepšie bude, ak vykonáte 35 opakovaní v 3 sériách.

2. Skracovačky

Položte sa na podložku. Ruky dajte za hlavu. Ohnite trup doťahujúc pravé rameno k ľavému kolenu nadvihnutému trochu k sebe. A na opak – ohnite trup doťahujúc ľavé rameno k pravému kolenu. Vykonajte 30 opakovaní na zmenu, najlepšie v 3 sériách.

3. Doska

Položte sa na podlahe v pozícii pripomínajúcej polohu na vykonávanie kľúk. Ruky položte na šírku ramien, chodidlá na šírku pliec. Vtiahnite brucho. V takejto pozícii vydržte 60 sekúnd – môže to byť bolestivé, ale oplatí sa vydržať! Oddychujte 15 sekúnd a vykonajte cvik ešte raz. Séria sa skladá z 3 opakovaní.

4. Dvíhanie

Položte sa na chrbte. Ruky by mali odpočívať rovno za hlavou. Tento cvik je založený na súčasnom dvíhaní ramien a nôh takým spôsobom, aby ste sa rukami dotkli chodidiel. Nezabúdajte na to, aby ste mali znehybnené lakte a kolená. V takejto pozícii by ste mali vydržať minimálne 5-7 sekúnd. Snažte sa vykonať 15 opakovaní.

Pozrieť aj:

Ako si vybrať ideálny bicykel?
Ako si vybrať ideálny bicykel?
Zlepšite si kondíciu bez namáhavých tréningov
Zlepšite si kondíciu bez namáhavých ...
Ako udržať normálnu hladinu elektrolytov v tele?
Ako udržať normálnu hladinu elektrolytov ...

Pridať komentár:

Komentáre:

To by ste mali vedieť o svojom zdraví - sledujte najnovšie články