Cviky na ploché brucho
Pravidelné cviky Vám zabezpečia ideálne ploché brucho bez pneumatiky

Cviky na ploché brucho

11.02.2016 16:17

Hodnotenie: /5 na základe 0 hodnotení

Tučná pneumatika na bruchu nepridáva žiadnej z nás krásu ani sebaistotu. Sny o plochom bruchu bez pneumatiky je možné splniť v priebehu niekoľkých dní, pod podmienkou, že cviky budete vykonávať poriadne. Prečítajte si 4 spoľahlivé cviky, ktoré spália nepotrebný tuk z pásu.

Brucho je špecifickou časťou tela, z ktorej sa tuk spaľuje výnimočne pomaly a vyžaduje si oveľa viac námahy a práce. Ak však vedome naplánujete tréning, máte šancu sa naozaj zbaviť nepotrebnej pneumatiky. Prvé výsledky cvikov by ste mali spozorovať už po 2 týždňoch, je však samozrejmé, že v takomto krátkom čase sa nedá získať efekt "dosky". Ak očakávate "tehličky" budete sa musieť tréningu venovať trochu dlhšie.

Na začiatku sa oplatí vedieť, že vykonávanie niekoľkých desiatok sed-ľahov denne nie je najlepšou cestou k plochému bruchu. Predovšetkým na začiatku. Existujú oveľa účinnejšie cviky, ktoré Vám pomôžu rýchlejšie spáliť tuk z citlivých brušných svalov. Realizujúc nižšie uvedený harmonogram cvikov je v prvom rade potrebné posilniť brušné svaly a spevniť kožu. V tejto etape dochádza aj k intenzívnemu spaľovaniu tuku (preto začínate cítiť bolestivú svalovku, ale je to iba dobré!).

Pred každým z nižšie uvedených cvičení by ste sa mali rozcvičiť. Minimálne 10 minút, aby ste pripravili svoje svaly na námahu. Nezabúdajte, že najdôležitejšia je systematickosť. Pripravte podložku alebo uterák, fľašu vody a ... do toho!

1. Zvislé nožnice

Položte sa na chrbte. Ruky by mali voľne spočívať pozdĺž tela. Pomaly zdvihnite plecia od podlahy a nohami vykonávajte dynamické pohyby zvislých nožníc. Dávajte pozor na to, aby najvyšším bodom, ku ktorému dvíhate nohu, bol uhol 45 stupňov vytvorený s podlahou. Najnižší bod by mal predstavovať približne 4 cm nad zemou. Najlepšie bude, ak vykonáte 35 opakovaní v 3 sériách.

2. Skracovačky

Položte sa na podložku. Ruky dajte za hlavu. Ohnite trup doťahujúc pravé rameno k ľavému kolenu nadvihnutému trochu k sebe. A na opak – ohnite trup doťahujúc ľavé rameno k pravému kolenu. Vykonajte 30 opakovaní na zmenu, najlepšie v 3 sériách.

3. Doska

Položte sa na podlahe v pozícii pripomínajúcej polohu na vykonávanie kľúk. Ruky položte na šírku ramien, chodidlá na šírku pliec. Vtiahnite brucho. V takejto pozícii vydržte 60 sekúnd – môže to byť bolestivé, ale oplatí sa vydržať! Oddychujte 15 sekúnd a vykonajte cvik ešte raz. Séria sa skladá z 3 opakovaní.

4. Dvíhanie

Položte sa na chrbte. Ruky by mali odpočívať rovno za hlavou. Tento cvik je založený na súčasnom dvíhaní ramien a nôh takým spôsobom, aby ste sa rukami dotkli chodidiel. Nezabúdajte na to, aby ste mali znehybnené lakte a kolená. V takejto pozícii by ste mali vydržať minimálne 5-7 sekúnd. Snažte sa vykonať 15 opakovaní.

Pozrieť aj:

Zlepšite si kondíciu bez namáhavých tréningov
Zlepšite si kondíciu bez namáhavých ...
Hýb sa! Vyberáme najlepší šport na zimu
Hýb sa! Vyberáme najlepší šport na zimu
Ako si vybrať ideálny bicykel?
Ako si vybrať ideálny bicykel?

Pridať komentár:

Komentáre:

To by ste mali vedieť o svojom zdraví - sledujte najnovšie články