6 príjemností z kolieskového korčuľovania
Kolieskové korčule pomôžu uvoľniť sa a vytvarovať postavu

6 príjemností z kolieskového korčuľovania

01.02.2016 14:47

Hodnotenie: 5.0/5 na základe 2 hodnotení

Ak sa korčuľujete na kolieskových korčuliach, robíte pre svoje telo a dušu oveľa viac, ako by ste mohli očakávať. Je to jeden z najzdravších športov - posilňuje imunitu, zrýchľuje chudnutie a zlepšuje pohybovú koordináciu. Zistite, čo ešte môžete získať, ak túto príjemnú hru spojíte s užitočným športom.

Korčuľovanie na kolieskových korčuliach prináša mnoho zdravotných výsledkov. Relax, uvoľnenie na čerstvom vzduchu, aktívne trávenie času s priateľmi - výhody tohto športu je možné uvádzať donekonečna. Sústreďme sa však na najväčších, merateľných výsledkoch. Oboznámte sa s najdôležitejšími výhodami kolieskového korčuľovania a presvedčte sa, že je to dokonalý šport pre každého (bez ohľadu na vek, pohlavie a aktuálnu kondíciu). Dôležité je to, že v zime môžete kolieskové korčule nahradiť korčuľami a efekt bude takmer ten istý. Predstavujeme 6 príčin, kvôli ktorým sa s korčuľovaním oplatí začať už dnes!

1. Zrýchlené chudnutie

Korčuľovanie na kolieskových korčuliach pomáha spáliť dokonca 750 kcal v priebehu hodiny. Finálny výsledok závisí predovšetkým od intenzity a tempa pohybu. Nezávisle od toho je účinnosť korčuľovania na kolieskových korčuliach porovnávaná ku každodenného džogingu. Ak sa na hodinové korčuľovanie vyberiete 2-3 krát v týždni, môžete rátať s tým, že sa zbavíte nadmerných kilogramov. Je dôležité, aby bola fyzická námaha udržiavaná počas tréningu na tej istej úrovni. Mali by ste cítiť únavu, ale mali by ste mať aj naďalej silu a chuť na ďalšiu jazdu.

2. Tvaruje nohy a zadok

Počas korčuľovania na kolieskových korčuliach sa zlepšuje Vaša pohybová koordinácia - do práce je v tom istom čase zapojených mnoho svalov, predovšetkým štvorhlavý stehenný sval a sedacie svaly. Práve preto sa korčuľovanie odporúča hlavne ženám, ktoré si chcú vytvarovať nohy, zmierniť celulitídu a spevniť zadok. Jazda na kolieskových korčuliach okrem tvarovania nôh núti k udržiavaniu správnej postavy, vďaka čomu posilňuje brušné a chrbtové svaly.

3. Nezaťažuje kosti a kĺby

Ak porovnáme korčuľovanie na kolieskových korčuliach s behaním, môžeme s určitosťou povedať, že korčuľovaním sa veľmi nezaťažujú kĺby, vďaka čomu vznik úrazu je oveľa menej pravdepodobný. Počas korčuľovania vykonávate podobné plynulé pohyby (nie tak rýchlo ako počas behania) - Vaše kolená a chrbát nie sú vystavené na náhle prepätie a preťaženie.

4. Okysličuje a zlepšuje kondíciu

Korčuľovanie na kolieskových korčuliach je športom zo skupiny aeróbnych tréningov. To znamená, že rovnaká, dlhodobá námaha má vplyv na lepší obeh krvi a prácu srdca. Vďaka tomu, je organizmus lepšie okysličený a efektívnejšia práca krvného obehu systematicky zlepšuje Vašu kondíciu. Postupne sa pomalšie unavujete, pretože úroveň Vašej energie je oveľa väčšia.

5. Znižuje úroveň stresu a relaxuje

Po ťažkom, stresujúcom dni sa korčuľovanie môže ukázať úžasným spôsobom na odstránenie napätia a účinné zlepšenie nálady. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete na rekreačnú jazdu alebo namáhavejšiu, fyzická aktivita na čerstvom vzduchu a lepšie okysličenie organizmu veľmi rýchlo uvoľní vo Vašom mozgu hormóny šťastia. Príjemný výlet je veľmi dobrý pre Vaše zdravie, náladu a telo.

6. Zlepšuje pohybovú koordináciu

Počas korčuľovania ste nútení udržiavať správny postoj tela. Udržiavanie rovnováhy na neistých kolieskových korčuliach má vplyv na to, že mnoho svalov začína so sebou spolupracovať. Po určitom čase budete môcť oveľa ľahšie udržať rovnováhu, pretože Vaša pohybová koordinácia bude na oveľa vyššej úrovni.

Pozrieť aj:

Ako udržať normálnu hladinu elektrolytov v tele?
Ako udržať normálnu hladinu elektrolytov ...
Cviky na ploché brucho
Cviky na ploché brucho
Zlepšite si kondíciu bez namáhavých tréningov
Zlepšite si kondíciu bez namáhavých ...

Pridať komentár:

Komentáre:

To by ste mali vedieť o svojom zdraví - sledujte najnovšie články