Liečivé vlastnosti brusníc

Liečivé vlastnosti brusníc

31.03.2016 10:42

Hodnotenie: 4.0/5 na základe 1 hodnotení

Blahodarné účinky brusníc na zdravie sú všeobecne známe. Je to populárny liek na zápal močového mechúra, liečivo na ochorenia parodontu a skvelý medikament na infekciu. Čo by ste ešte mali vedieť o brusniciach a prečo by ste ich čo najčastejšie mali zohľadniť v svojom jedálničku?

Čo všetko obsahujú brusnice?

Dôležitou zložkou tohto nenápadného ovocia sú antioxidanty - flavonoidy. To vďaka ním majú brusnice taký pozitívny vplyv na fungovanie celého organizmu. Sú tiež bohatým zdrojom vlákniny, sodíka, fosforu, jódu a železa. Obsahujú vitamíny B, C a E, a tiež chránia proti mnohým ochoreniam vďaka vysokému obsahu flavonoidov. Z toho dôvodu brusnice sú veľmi vhodným doplnkom stravy pre ľudí s nedostatkom vitamínov a minerálov. Bohužiaľ, len málokto si je vedomí liečivých vlastností tohto ovocia a kvôli jeho trpkej, kyslej chuti oveľa častejšie siahame po jej spracovaných variantoch.

Všestranný účinok brusníc

Šťava z brusníc je účinná proti infekcií močových ciest - je súčasťou mnohých liekov na ženské choroby. Pomáha rýchlo sa zbaviť zápalu močového mechúra a zmierňuje menštruačné bolesti. Okrem toho má aj antibakteriálne vlastnosti, vďaka čomu poskytuje ochranu proti zubnému kazu a ochoreniu ďasien. Čo je dôležité - brusnice liečia, a nielen odstraňujú symptómy.

Vďaka ich antibakteriálnym a antifungálnym vlastnostiam môžu byť brusnice použité profylakticky alebo ako doplnková liečba. Brusnice sú neoceniteľné pri znižovaní zlého cholesterolu, ďalej znižujú riziko ischemickej choroby srdca či aterosklerózy. Vzhľadom k silným detoxikačným vlastnostiam, brusnice sú vhodným doplnkom stravy ľudí, ktorí chcú schudnúť zdravo a prirodzene. Koncentrovaný brusnicový džús pomôže vám liečiť:

- ochorenia parodontu a ochorenia ďasien, keďže tlmí rozvoj baktérií nachádzajúcich sa v ústnej dutine,

- zápal infekcie močového mechúra a močových ciest, a to vďaka svojej schopnosti redukovať baktérie E. coli, ktoré spôsobujú zápal týchto orgánov

- žalúdočné vredy

- kardiovaskulárne a a srdcové ochorenia - zabraňuje tvorbe krvných zrazenín a upchatiu ciev

Ako prospešne využívať vlastnosti brusníc?

Ovocie môže byť konzumované v mnohých rôznych formách. Najlepšie účinky má čerstvé ovocie a vysoko koncentrovaná šťava. Do svojho denného menu môžete začleniť brusnicový čaj, sirup alebo omáčky, napr. k mäsu. Snažte sa vyhnúť sušeným brusniciam, pretože sa k nim obvykle pridáva veľké množstvo cukru pre odstránenie ich kyslej chuti. Ak kupujete produkty z brusníc v obchode, vždy starostlivo skontrolujte, či sa brusnice skutočne nachádzajú v zložení výrobku. Výrobcovia ovocie často nahrádzajú obyčajnou šťavou z červenej repy alebo brusnicovou arómou, ktorá nemá nič spoločné s liečivými vlastnosťami skutočného ovocia.

Pozrieť aj:

Ryby sú dôležité pre zdravie! Prečo by sme ich mali jesť a ako ich pripraviť?
Ryby sú dôležité pre zdravie! Prečo by ...
Sirup z čiernej bazy – všestranný liek
Sirup z čiernej bazy – všestranný liek
Očisťujúce koktaily - sila prírodných ingrediencií
Očisťujúce koktaily - sila prírodných ...

Pridať komentár:

Komentáre:

To by ste mali vedieť o svojom zdraví - sledujte najnovšie články