Granátové jablko - prečo by malo byť súčasťou vašej diéty?

Granátové jablko - prečo by malo byť súčasťou vašej diéty?

17.02.2016 16:31

Hodnotenie: /5 na základe 0 hodnotení

Liečivé účinky granátového jablka boli na východe známe už v staroveku. Používaný pri zažívacích problémoch a ako elixír mladosti získal veľkú popularitu v Európe - dnes ho majú v obľube najmä zástancovia zdravej výživy a vyhľadávači ... afrodiziak.

Granátové jablko bolo po stáročia používané na liečbu rôznych ochorení a stavov. Čínski lekári ho nazvali "životodarným nektárom" a symbolom plodnosti, pretože viac ako 60% granátového jablka tvoria len semená. Lieči rany, zmierňuje priebeh hnačiek, pôsobí ako prevencia proti vredom, zubnému kazu a lieči krčnú infekciu. Kvety granátového jablka sa dokonca využívali pri liečení cukrovky!

Zdroj najcennejších zložiek

Vďaka výskumu vedcov a fyziológov výživy sa podarilo potvrdiť, že šťava z granátového jablka veľmi účinne pôsobí proti voľným radikálom. Pomáha bojovať s infekciami, zápalmi a dokonca aj vážnymi ochoreniami srdca a obehového systému. Granátové jablko je tiež bohatým zdrojom antioxidantov - polyfenolov a fytohormónov, ktoré sú ideálne pre zmiernenie príznakov PMS a menopauzy.

Granátové jablko pre zdravie

Liečivé účinky džúsu z granátového jablka využívajú tiež moderní lekári. Keďže sú si vedomí jeho vlastnosťami, odporúčajú granátové jablká napr. osobám s vysokým krvným tlakom. Je dokázané, že šťava z granátových jabĺk pomáha znižovať krvný tlak, je účinný proti ischemickej chorobe srdca a znižuje riziko zubného plaku alebo kalcifikácie. Je to veľmi účinné ovocie aj v prípade osôb s veľmi vysokou hladinou cholesterolu. Šťava z granátového jablka hrá dôležitú úlohu pri spomalení procesu starnutia - môže významne oddialiť objavenie demencie, a dokonca aj pomôcť predísť Alzheimerovej chorobe!

Pre mužov a ženy

Granátové jablko je od dávna považované za silné afrodiziakum, ktoré zosilňuje sexuálne pocity a zvyšuje libido. Muži by mali často piť prírodnú šťavu z granátových jabĺk, aby zabránili erektilnej dysfunkcii - granát pozitívne vplýva na potenciu a produkciu testosterónu. U žien zmierňuje PMS a nepríjemné príznaky spojené s menopauzou, a tiež pomáha pri liečbe rakoviny prsníka. Ženy ocenia šťavu z granátového jablka tiež kvôli jeho účinkom proti starnutiu - urýchľuje regeneráciu pokožky, zabraňuje akné a vyrovnáva tón pleti.

Pozrieť aj:

Liečivé vlastnosti brusníc
Liečivé vlastnosti brusníc
Ryby sú dôležité pre zdravie! Prečo by sme ich mali jesť a ako ich pripraviť?
Ryby sú dôležité pre zdravie! Prečo by ...
Očisťujúce koktaily - sila prírodných ingrediencií
Očisťujúce koktaily - sila prírodných ...

Pridať komentár:

Komentáre:

To by ste mali vedieť o svojom zdraví - sledujte najnovšie články