Chutné raňajky – naplánujte si najdôležitejšie jedlo dňa
Výživné raňajky sú energiou na celý pracovný deň

Chutné raňajky – naplánujte si najdôležitejšie jedlo dňa

14.03.2016 09:49

Hodnotenie: /5 na základe 0 hodnotení

Každý vie, že raňajky sú najdôležitejším jedlom v priebehu celého dňa. Povzbudzuje tráviacu sústavu po nočnej nečinnosti, zabezpečuje energiu k aktivite a poskytuje vzácne nutričné látky. Prečítajte si 5 nápadov na chutné raňajky a tešte sa z ranného jedla.

Energia plynúca z výživných raňajok umožňuje organizmu fungovať naplno počas celého rána. Tomuto jedlu je potrebné venovať oveľa viac pozornosti a zaručiť si obrovskú dávku energie a vitamínov. Odolajte obyčajnému chlebíku a vyskúšajte nižšie uvedené recepty – určite nájdete medzi nimi ideálnu možnosť pre seba.

Palacinky s ovocím

Je pochopiteľné, že nemáte ráno príliš veľa času na pečenie palaciniek, preto ich môžete pripraviť už podvečer v predchádzajúci deň. Stačí, že si ráno zohrejete hotové palacinky a pridáte k nim jahody, maliny, višne alebo marhule (v lete je veľmi výborné pyré z čerstvého ovocia, mimo sezóny je možné použiť džemy a marmelády). Takéto raňajky Vám poskytnú zdravé sacharidy, vďaka ktorým získate energiu na niekoľko hodín.

Omeleta so špenátom

Vajíčka v každej forme sa výborne hodia na ranné jedlo. Dobrou obmenou od praženice bude omeleta, ktorú pripravíte v priebehu niekoľkých minút. Spolu s vajíčkami si poskytnete plnohodnotné bielkoviny, luteín ako aj vitamíny zo skupiny A, B a D. Do omelety môžete pridať špenát s bohatým množstvom železa alebo inú zeleninu, ktorú máte radi. Prísady by mali byť čerstvé a ľahké, aby ste nezaťažili ešte nie celkom prebudenú tráviacu sústavu.

Ovsená kaša s ovocím

Je to azda najjednoduchšie a najrýchlejšie jedlo ráno - potrebujete iba ovsenú kašu a mlieko. Mlieko nemusíte ani variť, stačí ak ním zalejete kašu a necháte niekoľko minút, aby kaša nasiakla. Tradičnú ovsenú kašu sa oplatí obohatiť sezónnym alebo sušeným ovocím – vhodné budú hrozienka alebo čučoriedky, a počas celého roka – banán.

Tvaroh s hruškou

Jogurty dostupné v obchodoch sú chutné, ale prevahu nad nutričnými hodnotami majú v nich farbivá a cukor, ktoré s určitosťou nie sú dobrým výberom (predovšetkým na raňajky). Chutný tvaroh môžete pripraviť samostatne – využite na to cottage cheese, biely jogurt alebo chudý tvaroh. Pridajte do neho hrušku nakrájanú na kocky alebo iné obľúbené ovocie. Celok môžete osladiť medom alebo trstinovým cukrom.

Celozrnné pečivo s vajíčkovo-paradajkovou nátierkou

Ak aj naďalej chcete zostať pri chlebíkoch, využite na ich prípravu celozrnné pečivo. Poskytne Vám viac bielkovín a nutričných látok a pri tom je menej kalorické ako biele pečivo. Navrch môžete naniesť skôr pripravenú vajíčkovo-paradajkovú nátierku: 3 vajíčka uvarené na tvrdo roztlačiť na drobno, pridať lyžicu majonézy, nakrájané paradajky, zelenú cibuľku a obľúbené koreniny.

Pozrieť aj:

Liečivé vlastnosti brusníc
Liečivé vlastnosti brusníc
Očisťujúce koktaily - sila prírodných ingrediencií
Očisťujúce koktaily - sila prírodných ...
7 prekvapivých výhod pitia kávy
7 prekvapivých výhod pitia kávy

Pridať komentár:

Komentáre:

To by ste mali vedieť o svojom zdraví - sledujte najnovšie články