7 prekvapivých výhod pitia kávy

7 prekvapivých výhod pitia kávy

06.02.2016 15:01

Hodnotenie: 5.0/5 na základe 1 hodnotení

Na tému kávy sa toho napísalo už všeličo - jej oponenti tvrdia, že vyplachuje z tela horčík a poškodzuje zdravie. Zástancovia pitia kávy však vyzdvihujú jej jedinečnú arómu, chuť a povzbudzujúce účinky. Predstavujeme vám 7 výhod pitia kávy, ktoré si len málokto uvedomuje.

1. Zmierňuje bolesti svalov

Ak sa pravidelne venujete športu, určite mávate často svalovicu. Málokto vie, že pitie kávy efektívne eliminuje túto nepríjemnú bolesť. Vedci dokázali, že 2-3 šálky kávy denne môžu dokonca o polovicu znížiť pretrvávajúcu bolesť svalov. Je to naozaj obdivuhodné vzhľadom k tomu, že lieky proti bolesti zmierňujú zápal svalov len o 20%-25%

2. Chráni pečeň

Výskumy vedcov potvrdzujú, že pravidelné pitie kávy chráni pečeň pred rakovinou, zápalmi a steatózou pečene. Ba čo viac - zabraňuje tiež vzniku cirhózy. Ako je to možné? Pitie kávy znižuje vylučovanie enzýmov zodpovedných za zápal a bolesti tohto orgánu. Stačia 3 šálky denne (čiernej!) kávy, aby znížiť riziko ochorenia pečene až o 70%.

3. Zlepšuje sexuálne možnosti

Pre spoľahlivú sexuálnu výkonnosť musí fungovať obehový systém bezchybne. Pravidelné pitie 2-3 šálok kávy denne má blahodarné účinky na srdce a cievy, čo prirodzene zlepšuje vašu sexuálnu výkonnosť. Káva ako účinná prevencia proti kardiovaskulárnym ochoreniam, chráni tiež pred srdcovými ochoreniami a infarktom myokardu. Znižuje tiež stres. Asi nikoho netreba presviedčať, že dúšok kávy naozaj dodáva energiu. Vedeli ste, že okrem stimulačného účinku, káva znižuje tiež hladinu stresu a znižuje riziko depresie? Ak máte horšiu náladu alebo zlý deň, šálka silnej kávy dokáže urobiť naozaj zázraky.

5. Chráni pred spálením pokožky

Aj keď to znie neuveriteľne, pitie kávy pôsobí ako prirodzený filter proti UV žiareniu. Polyfenoly v kávových zrnách chránia kožné bunky a urýchľujú regeneráciu. Pred opaľovaním sa oplatí vypiť šálku čiernej kávy, keďže znižuje riziko sfarbenia a spálenia pokožky.

6. Má preventívne účinky proti rakovine

Výskum ukázal, že jedno kávové zrnko je zdrojom takmer 1000 rôznych antioxidantov. To je dôvod, prečo pitie kávy účinne bráni zápalu a spomaľuje proces starnutia. Antioxidanty obsiahnuté v káve chránia bunky pred poškodením a znižujú riziko rakoviny.

7. Podporuje chudnutie

Nie bez dôvodu obsahuje väčšina doplnkov na chudnutie aj kofeín. Vedci opakovane preukázali, že pravidelné pitie kávy môže urýchliť metabolizmus až o 25%. Rýchly metabolizmus je základom štíhlej línie, preto ak chcete schudnúť, nezabudnite piť 2-3 šálky nesladenej kávy denne. Efekty sa dostavia čo nevidieť.

Pozrieť aj:

Dobrá diéta pre pečeň
Dobrá diéta pre pečeň
Očisťujúce koktaily - sila prírodných ingrediencií
Očisťujúce koktaily - sila prírodných ...
To radšej pred spánkom nejedzte
To radšej pred spánkom nejedzte

Pridať komentár:

Komentáre:

To by ste mali vedieť o svojom zdraví - sledujte najnovšie články